top of page

כיצד לבחור טקסטיל לבית?

בבחירת טקסטיל לבית יש להביא בחשבון הרבה מאוד גורמים, אך לפני שנצלול ונדבר על כול אותם גורמים ואלמנטים שעלינו להתחשב בהם במערך השיקולים שלנו, חשוב לנו להתחיל ולדבר על מה הם בכלל מוצרי טקסטיל לבית. הלוא מדובר על הגדרה רחבה שיכולה להכיל בתוכה חפצים רבים, ואכן בדיוק על כך מדובר. בין מוצרי הטקסטיל לבית אפשר למנות: כריות, שמיכות, וילונות, כיסויי ספות, מפות, מגבות איכותיות ואם נמשיך ונמנה את כל מוצרי הטקסטיל שיש לנו בבית, הדבר ייראה בסוף כמו רשימת מכולת אז בואו נדלג על זה ונקפוץ לעיקר - עולם הטקסטיל הוא עולם מרהיב שמכיל בתוכו כמויות משתנים בלתי נגמרות שעלינו להבין לעומק כדי לבחור נכון. ניתן לתקל את העניין מכמה אופנים ועדיין לא נוכל באמת להציע סקירה מלאה ומקיפה של כולם בצורה הראויה. אבל מה שכן, במאמר הזה ננסה להביא כמה כללי אצבע שפיתחנו לאורך השנים אשר יסייעו לכם בבחירת מוצרי טקסטיל לבית.


מה ההשפעה של מוצרי הטקסטיל על הבית

גם אם אנחנו לא מודעים לכך כלל, מוצרי הטקסטיל שבביתנו משחקים תפקיד מרכזי ברושם העיצובי של הבית. אך אם נדע לשחק ולהתאים את הפריטים השונים זה לזה, אך גם למכלול העיצובי של הבית, נוכל לייצר אפקט מרשים ביותר. האפקט שאנחנו רוצים לייצר בעיצוב הפנים של הבית הוא כזה אשר כל מי שיבקר בבית לא ישכח את הוואוו שהוא יחווה בפעם הראשונה שייכנס הביתה. היתרון הגדול שאנחנו יכולים לציין בדבר מוצרי טקסטיל הוא, שבניגוד לעיצוב מחדש של כל פנים הבית, ריענון רק של הטקסטיל עצמו יעשה את אותה העבודה במינימום הוצאה כספית.

הגיוון האדיר שיש לסוגי הטקסטיל השונים והדוגמאות הרבות שאפשר להשיג בהן את אותו הטקסטיל, מספק לנו מאגר בלתי נגמר של חומרי גלם איכותיים לעיצוב הבית. כך למשל נוכל להכניס אלמנטים של צבע בוהק אל תוך חלל מינימליסטי המעוצב בשחור ולבן או כל גיוון וריענון אחר שתרצו להכיל בעיצוב הפנים של הבית. אך כדי שתוכלו לבצע את בחירת מוצרי הטקסטיל הטובים ביותר בעבור עיצוב ביתכם אנחנו רוצים להציע כמה טיפים לבחירה מוצלחת של הטקסטיל. הטיפים שנעניק רלוונטיים הן לבחירת מצעים יוקרתיים והן לבחירת ריפוד כורסה חדש או ווילונות לחדר השינה.

שיקולים בבחירת מוצרי טקסטיל

נקודות עיקריות בבחירת מוצרי טקסטיל

כמאמר הקלישאה, באומנות כמו באומנות אין דבר כזה שאין דבר כזה. אנחנו בבמבו.קו מתייחסים לעיצוב בדיוק כמו שאנחנו מתייחסים לכל סוגי האומנות האחרים ולכן חשוב לנו להדגיש כבר בשלב זה כי כל "חוק" שנכתוב כאן ניתן לשבירה ולערעור.


· התאימו את הטקסטיל לפרויקט – לא כל סוג טקסטיל יתאים לכל סוג פרויקט ולא כל סוג בד מתאים לכל המוצרים השונים. למשל בדי סאטן הולכים נהדר כמצעים יוקרתיים מאשר ככיסוי לספה בחדר הילדים. חשוב שלפני שתתחילו לחשוב על סוגי בדים תדעו בדיוק מה אתם רוצים לעצב ואת החזון הכללי שלכם לעיצוב.

· איכות – לא כל סוגי הבדים נולדו שווים, כך למשל בדים מעובדים יהיו נעימים פחות ואיכותיים פחות מאשר בדי במבוק אורגניים. אך האיכות לא נגמרת רק בסוג הבד ואיכותו, האיכות ממשיכה הלאה לפרמטרים נוספים שעלינו לבדוק לפני שנבחר מוצרי טקסטיל. חשוב לבדוק את איכות הגימור, רמת התפירה ומובן שרצוי לחפש מוצרים שמגיעים עם אחריות מהיצרן.

· עמידות וגמישות – לא משנה מה הטקסטיל שלכם, אתם כנראה רוצים שיחזיק מעמד לאורך זמן רב ככל האפשר וישמור על התכונות שבגינן בחרתם באותו הבד. מי שרוכש מגבות איכותיות לא רוצה להתבאס עליהן לאחר שנה של שימוש. הסעיף הקודם (איכות) יעזור לכם להבטיח כי המוצר גם יחזיק מעמד לאורך זמן. בנוגע לגמישות אז כבר מדובר בשימוש שבעבורו אתם זקוקים לבד, אך ככלל אצבע אפשר להגיד שבדים איכותיים גם יהיו גמישים ואלסטיים יותר מאשר בדים מעובדים.

· צבעוניות – יש הרבה אלמנטים שאפשר לדבר עליהם בהקשר של צבעוניות הטקסטיל, אך חשוב להזכיר כי אולי תרצו להחליף את העיצוב בשלב מסוים ולכן שווה להשקיע בכמה סוגים של בדים – בדים עם צבעים חמים ובדים עם צבעים קרים. הסיבה היא שהדבר הזה יאפשר לכם אפשרויות משחקיות עם העיצוב של החלל ברמה מדויקת יותר וגם לייצר קשת של רגשות בעזרת שילובי צבעים שונים ולהתאים זאת לעונות השנה או סתם לרענן כאוות נפשכם. עוד דבר שיש להביא בחשבון שמתקשר לצבעוניות, הוא הדוגמות והעיצובים של הבד. אל תחפשו רק מוצרי טקסטיל חלקים ואחידים אלא נסו לרענן עם דוגמאות מעניינות שיפיחו עניין וחיים בעיצוב הפנים.


מחפשים אחר מוצרי הטקסטיל האיכותיים ביותר? אל תחפשו יותר כי אצלנו בבמבו.קו תמצאו רק מוצרים העשויים מבדי במבוק אקולוגים המעניקים את המוצרים הטובים והמפנקים ביותר שאפשר לחלום עליהם. אתם מוזמנים להגיע ולבקר אותנו בחנות המפעל שלנו, או ליצור איתנו קשר באמצעות האתר ונשמח לעמוד לשרותכם בכל עניין ושאלה.


0 תגובות

Comments


bottom of page