top of page

היתרונות במגבות מבד הבמבוק

תמיד חשבנו שהמצעים והמגבות שלנו, אלו שעשוים מכותנה, הם הפתרון הטוב ביותר ושאין אלטרנטיבה אחרת. אבל בעקבות קורס תפירה שהגענו אליו גילינו על קיומם של בדי במבוק ומשם הגיע הרעיון להקים את חברת Bamboo&Co ולהפיץ את היתרונות של מגבות העשויות מבד הבמבוק.


למגבות מבד במבוק יש יתרונות רבים ומהרבה בחינות הן נחשבות לאיכותיות ולטובות יותר לגופנו מאשר כל חומר גלם אחר. במאמר הזה אנחנו רוצות לשתף אותכן ביתרונות שיש לבמבוק על פני בדים אחרים.


מאיפה מגיע הבמבוק לייצור מגבות במבוק?

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר חנויות שמציעות מגבות במבוק או מצעי במבוק. נדמה לעיתים כאילו הבמבוק נמצא בכל מקום , אבל האם חשבתם לרגע מאיפה מגיע הבמבוק שבו משתמשים לייצור מגבות ומוצרי במבוק? מוצאו של הבמבוק הוא מאסיה, בייחוד באזור סין, אך כיום מגדלים במבוק בעוד מקומות ברחבי העולם שבהם האקלים הוא טרופי יותר ובו הבמבוק משגשג. מבחינת גנטית הבמבוק הוא למעשה בן משפחה רחוק של הדשא שכולנו מכירים וככזה, גידולי במבוק גדלים בקצב מהיר ותוך כדי הם מחזקים את הקרקע שמסביב.


אבל הדבר החשוב ביותר בגידולי במבוק הוא התוספים והתהליכים שנלווים לגידול. כדי לגדל כותנה בצורה מסחרית בני האדם שיבטו ושכללו את הכותנה מבחינה גנטית, כך שהכותנה כיום שונה מאוד מהכותנה שבה השתמשו פעם. נהוג גם להשתמש בכימיקלים וחומרי הדברה כדי להגן על הגידולים מחרקים ומזיקים. לעומת זאת גידולי הבמבוק נעשים בצורה טבעית ולא משתמשים כלל בחומרי הדברה כי פשוט אין צורך, אבל על כך נרחיב בחלק הבא של יתרונות הבמבוק.


היתרונות במגבות מבד הבמבוק


יתרונות בד הבמבוק

  • אנטיבקטריאלי – לבד הבמבוק יש כמה תכונות מעניינות מאוד שהופכות אותו לאנטיבקטריאלי, דוחה חיידקים ומזיקים, באופן טבעי. הסיבה העיקרית שמזיקים לא פוגעים בגידולי הבמבוק נעוצה בחומר שנמצא באופן טבעי בתוך הבמבוק והוא נקרא – KUN. נוסף על כך, גידולי הבמבוק נחשבים לגידולים יבשים וחיידקים זקוקים למים כדי להתרבות בדרך כלל.

  • היפואלרגני – בזכות התכונה הקודמת של בד הבמבוק הוא נחשב על ידי ארגונים ומומחים לבד המומלץ ביותר לאלו הסובלים מאלרגיות ורגישויות בעור. בד במבוק מומלצים באופן תדיר כמצעים למיטת תינוק בזכות התכונות האלו שמונעות מהילד לפתח אדמומיות וגירויים בעור.

  • ייבוש מהיר – מגבות במבוק, בהשוואה למגבות כותנה, מתייבשות מהר יותר בזכות מבנה הסיבים החלולים של הבמבוק שמאפשר לאוויר לנוע בחופשיות וכך לייבש את המגבת.

  • מגע רך – מגבת צריכה להיות נעימה ומגבות במבוק הן הדבר הנעים והרך ביותר שתוכלו לדמיין. יש כאלו שמשווים את מגע מגבות הבמבוק למגע של המשי, רק שהן מתייבשות מהר יותר ובתכל'ס הן נעימות יותר.

  • סופג יותר – למרות שמגבות במבוק מתייבשות מהר יותר והן נעימות יותר, הן עדיין מסוגלות לספוג יותר נוזלים מכל בד אחר. אם נשווה את יכולת הספיגה של הבמבוק ליכולת הספיגה של הכותנה אז נראה כי יש הפרש של קרוב ל – 60% ביכולת הספיגה לטובת הבמבוק.

  • אורגני – כל התכונות שהצגנו עד עכשיו מסייעות לכך שלאורך שלבי הגידול של הבמבוק אין צורך להשתמש בכימיקלים וגם בשלבי העיבוד לא משתמשים בכימיקלים כדי לשמור על התכונות האורגניות שטמועות בסיבי הבמבוק. על כך יש להוסיף את העובדה שגידולי במבוק מסייעים בחיזוק של יערות ומהווים הזדמנות להילחם בזיהום האוויר ולכן הם הפתרון האקולוגי והאורגני ביותר.

אצלנו בבמבוקו תמצאו מגוון של מוצרי במבוק איכותיים ונעימים המיוצרים בצורה קפדנית. יש לנו מגבות במבוק, פיג'מות במבוק, מצעי במבוק וכל דבר שתוכלו לחלום עליו. בואו לבקר אותנו באחד מסניפנו או רכשו ישירות מהאתר.


ואפילו יש לנו מבצע ברכישה ראשונה עם קוד קופון new15

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page