top of page

ההבדל בין מצעי כותנה למצעי במבוק

עודכן: 11 באפר׳ 2021

אנחנו אומרים לא פעם כי מצעי במבוק הם המצעים הטובים בעולם, אז כדי לעשות סדר אחת ולתמיד החלטנו להתיישב ולכתוב בצורה אובייקטיבית וברורה על אודות ההבדל בין מצעי כותנה למצעי במבוק. אומנם לא נוכל לסקור כאן את כל הפרמטרים על חודו של חוט כי יש לנו הגבלת מקום, אבל הכנו לכם מדריך מקוצר שיעשה סדר בהבדלים בין מצעי כותנה למצעי במבוק.


מה מבדיל מצעי במבוק ממצעי כותנה

כל חומר גלם המשמש ליצירת מצעים וכלי מיטה הוא בעל תכונות אחרות. כיוון שבסופו של יום הבחירה המתבססת על אילו מצעים נעימים יותר או פחות היא אינדיבידואלית אנחנו בודקים את ההבדלים בין מצעי הבמבוק ולמצעי הכותנה בעזרת פרמטרים קבועים אשר ניתנים לבדיקה מהירה. שני הפרמטרים העיקריים שעלינו לבחון תחילה הם הרכב הבד וצפיפות החוטים.


מה ההבדל בין מצעי במבוק למצעי כותנה

את הרכב הבד אפשר לראות בבירור על הטיקט המוצמד למצעים וחשוב לבדוק האם משולבים עוד סוגי בדים אל הייצור או שאכן מדובר על מצעי במבוק אורגני באופן בלעדי. חומרי הגלם שנוהגים להשתמש בהם מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות – הסינטטיים והטבעיים.


צפיפות החוטים היא כבר דבר שעין בלתי מזויינת לא יכולה לבחון באמת, מלבד במקרי קיצון בהם צפיפות החוטים לוקה בחסר באופן ניכר, אך מדובר על אלמנט מהותי בקביעת איכות המצעים. זכרו כי ככלל אצבע ככל שצפיפות החוטים גבוהה יותר, כך המצעים איכותיים יותר. את צפיפות החוטים קובעים על פי כמות החוטים הארוגים באינץ' רבוע (שתי וערב), הצפיפות של החוטים תכתיב למעשה את רכות הבד, וגם את עמידותם של המצעים. לאלו אשר מעוניינים להתפנק נמליץ לחפש מצעים שהצפיפות בהן מוגדרת כ"לוקשרי" או "פרקל" שנחשבים לאיכותיים ביותר.


עוד דבר שחשוב לציין בנוגע לכותנה הוא שהיא מגיעה בכמה סוגים ושמות, כאשר לכל סוג של כותנה יש יתרונות ותכונות אחרות ממשנהו, כאשר למשל מצעי ג'רסי וכותנה מצרית לא יעניקו לכם את אותה התחושה. לעומת זאת, בד במבוק מיוצר על ידי במבוק אקולוגי בלבד, מה שהופך את הבחירה בו לבטוחה.


אז מה עיקר ההבדלים בין מצעי כותנה למצעי במבוק

אלו המפארים את מצעי הכותנה על נעימותם ואיכותם כנראה מעולם לא ישנו על מצעי במבוק. מצעי הבמבוק נהנים מכמה יתרונות מופלאים שלמצעי הכותנה אין אפשרות להתקרב אליהן. אנחנו כמובן מדברים על התכונות הבלעדיות של בד הבמבוק המקנה לו תכונות היפו-אלרגניות ואנטי-בקטריאליות מובנות בתוכו. השילוב הזה הופך את בדי הבמבוק גם לחומר גלם מושלם עבור מגבות ושאר מוצרים שיש צורך כי יתייבשו במהירות ולא יצברו בקטריות וחיידקים.


העובדה כי מבנה סיב הבמבוק הוא כשל צינור חלול, בניגוד למבנה החד ממדי של בד הכותנה, מקנה לבמבוק את התכונה האהובה עלינו ביותר וזו שהופכת אותו למושלם עבור מזג האוויר הישראלי. בדי במבוק לוכדים בתוכם אוויר באופן אורגני כך שהאוויר הזה משמש חוצץ בין הגוף לאוויר שבחוץ. התוצאה היא שבימים חמים גופנו שומר על טמפרטורה נעימה, בעוד בימי החורף הגוף שומר על חומו ואין צורך לפתוח מזגן באף עונה.


כל התכונות הללו ועוד לא דיברנו בכלל על כושר הספיגה המושלם של הבמבוק, אשר הפך אותו לשם החם ביותר בכל הקשור לסדינים מבמבוק או לרוך המפנק שיש לו שהופך כל פיג'מה לנשים למסיבת פיג'מות. אצלנו בבמבו.קו תוכלו למצוא מגוון בלתי נתפס של מוצרי במבוק אורגני איכותיים ומפנקים, כאלו שיהפכו את החיים שלכם למושלמים ברמה שלא חלמתם עליה. כדי להתחיל וליהנות מכל הטוב הזה, כל שעליכם לעשות הוא לרכוש ישירות דרך האתר ונשמח להציע לכם את מוצרי הבמבוק המדהימים שלנו במשלוח עד הבית!


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Commentaires


bottom of page